Kleksy i plamy, tego nie żałuję!


Podczas zakupów przed Wielkanocą zatrzymałam się przy półce z grami. Szukałam czegoś w co będziemy mogli zagrać my, jako ja i mój luby oraz my jako rodzina, a przynajmniej większa jej część. 😉

Mimo, że samochód mamy ogromny, bagaże ze względu na duży wózek, prezenty, hulajnogę i łóżeczko ledwo nam się mieściły, więc szukałam czegoś co będzie zajmowało mało miejsca. Mimo, że nie przykładałam wagi do ceny, moją uwagę zwróciły gry w przedziale 5-10zł. Malutkie pudełka, a całkiem sensowne zastosowanie gry nie tylko do zabawy, ale również i nauki! Generalnie przy tej półce spędziłam jakieś 20 minut czytając tyły opakowań i nie mogąc się zdecydować, którą wybrać. Najchętniej wzięłabym wszystkie (nie żartuję 😂 lubimy sobie pograć wieczorami!). Zdecydowałam w końcu, że wezmę KLEKSY I PLAMY. 


Zasady gry nie są skomplikowane. Rozdajemy po 5 kart, jedna osoba ma 6, reszta leży odwrócona na jednej kupce. Generalnie karty powinno się trzymać w ręku, jednak z Zuzią gramy "w otwarte karty". Wśród kart wybieramy sobie jeden kleks, który finalnie musimy mieć na 5 kartach. 
Mając rozdane karty według wskazówek zegara każdy ciągnie po jednej karcie, następnie tworząc drugą "otwartą" kupkę odkładamy jedną zbędną. Łopatologicznie: mam 5 kart, wybieram sobie kleksa, którego zbieram i ciągnę kartę z głównej kupki. Pociągniętą kartę jeśli ma tego samego kleksa (i w tym samym kolorze!) zostawiam sobie i odkładam ze swoich kart jedną, która takowego nie posiada lub odkładam ją od razu, jeśli nie ma tego, czego szukam. Mając 4 kleksy uzbierane, gdy na odkładanej kupce pojawi się mój kleks mam prawo go sobie wziąć, jeżeli w tym momencie skończę grę. Wygrywa osoba, która pierwsza uzbiera 5 tych samych kleksów.
Gdy karty się kończą tasujemy i odwracamy te, które wcześniej były zbędne lecąc dalej z grą. 


Gra jest bardzo fajna. Dodatkowo uczy dzieci rozróźniania i porównywania kolorów i kształtów. Stymuluje system poznawczo-porównywawczy. Dla nas jest fajną rozrywką, ale my często sięgamy po gry, których inni dorośli nie wzięliby bez dziecka do ręki. 😜 


Gra KLEKSY I PLAMY dostępna w sklepie Auchan. Cena 6.99


*post nie jest sponsorowany

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stones on Travel, czyli świat nie taki straszny.. Poznaj Arka i Olę!

Podróż z przedszkolakiem - wszystko co warto wiedzieć. (DEKALOG RODZICA)

#trenerzywieniaradzi jabłka.