POLSKA PIĘKNA JEST! #Małopolska, ZOO Kraków.ZOO w Krakowie spodobało mi się dużo bardziej niż Chorzowskie, jednak jak na razie nie wygrało z Opolskim, oba są na 1 miejscu. Bardzo podoba mi się to, że na prawdę niewiele zwierząt jest w klatkach, a zdecydowana większość ma wolne wybiegi.


ZOO w Krakowie nie tylko ma swój klimat, ale także z tego co zauważyłam posiada głównie zwierzęta dzikie, afrykańskie: słonie, flamingi, tygrysy, żyrafy, zebry, wielbłądy..

Są również inne zwierzęta wilk, pingwiny.. ale tych jest zdecydowana mniejszość!


Co jeszcze bardzo mi się spodobało nie ma tutaj budek z zabawkami dzięki czemu dzieci interesują zwierzęta, nie proszenie rodziców o zabawki ;).

W tym linku klik można zobaczyć wszystkie zwierzęta się tam znajdujące wraz z nazwami gatunków.


Czy polecam to miejsce? Oczywiście! Piękny las, piękne miejsce, ciekawe zwierzęta.. Jest co oglądać i czym się zachwycać!


Komentarze

 1. Super sprawa, dla dziecka to na pewno duża atrakcja. I dobrze zauważyłaś - świetnie, że nie ma automatów z zabawkami. Nie o to chodzi w zoo. ;) Ciekawi mnie czy zwierzęta mają tam dobre warunki? Jeden wilk brzmi niepokojąco i smutno. :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem szczerze temat ZOO to dość trudne wyzwanie, z jednej strony jako rodzice malucha wiemy, że to miejsce, które pozwala poznać lepiej świat, no i wielka frajda dla malucha. Z drugiej strony kraty i niewola, ale i pojawiają się argumenty o chronię gatunków zagrożonych. Mimo wszystkich tych rzeczy trudno nam się przekonać. Maks jeszcze żadnego ZOO nie widział.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja zapraszam do wrocławskiego zoo, choć i ono nie umywa się do tych zza granicy. Karmienie żyrafy, głaskanie lemurów... Ach, można się rozmarzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio w krakowskim zoo byłam chyba jeszcze jako dziecko, więc pewnie wiele się od tego czasu zmieniło. Dla dzieci na pewno to atrakcja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam i również mi się podobało. Atrakcja bez szkody dla zwierząt. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za Zoo, ale zgodzęsię że Małopolskajest piękna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie byłam w krakowskim zoo. Za to odwiedziłam chorzowskie i wrocławskie.

  OdpowiedzUsuń
 8. O świetne zoo :) z chęcią je odwiedzę przy okazji bycia w Zakopanym :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie miałam pojęcia że krakowskie zoo tak bardzo się zmieniło. Czas nadrobić i odwiedzić Kraków, tylko czy zima to dobry czas na wizytę w zoo ?

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Jeśli widziałeś post daj mi znać.
Jeśli spodobał Ci się wpis podaj go dalej!
Za każdy komentarz i udostępnienie bardzo dziękuję <3.

Popularne posty z tego bloga

Stones on Travel, czyli świat nie taki straszny.. Poznaj Arka i Olę!

Podróż z przedszkolakiem - wszystko co warto wiedzieć. (DEKALOG RODZICA)

#trenerzywieniaradzi jabłka.