Polska, Śląsk, Ustroń.Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu jest świetnym miejscem do zabawy, czynnego wypoczynku, a także nauki! Pierwszy raz byłam tam ze szkoły, od razu mówię, że wtedy to miejsce mnie nie zachwyciło. Nie zachwyciło ponieważ to była wycieczka zorganizowana, a ja nienawidzę trzymać się sztywno planu! Lubię czasem postać w jednym miejscu, zjeść kanapkę pod drzewem a nie w barze (w zasadzie w barze to się mogę piwa czy whisky napić dla smaku, a nie jeść kanapki, by każdy się patrzył z czym to tam sobie 'dziamlam'), już nie mówiąc o tym, że lubię mieć swoją przestrzeń i ciszę.
Dlatego też jadąc do Beskidu Śląskiego składającego się z Brenny, Skoczowa, Ustronia i Wisły nie mogłam nie odwiedzić tego miejsca!Przede wszystkim nadmienić trzeba, że pomysł na zrobienie mini zoo na górze jest przedni. Biegające wolno sarny, kozy.. Piękne przeżycie, szczególnie dla dziecka. 


Mieliśmy tam pewną przygodę na placu zabaw, a raczej ja miałam.. siedziałam i patrzyłam jak się Zuzka bawi na placu zabaw i nagle obok mnie zjawia się sarna. Widok dosyć niecodzienny, ale mega ciekawy, przysięgam. Jednak zaczął łapać mnie niepokój, gdy zaczęła podchodzić ZA BLISKO. Co się okazało? SARNA CHCIAŁA ZJEŚĆ MOJEGO LIZAKA!


Są również o wyznaczonych porach pokazy ptaków, a kupując na wejściu karmę mamy możliwość karmić zwierzęta i przyglądać się im z bliska. Na wejściu Jasia koza polizała po buzi i co było dla mnie dziwne nie wystraszył się  (a miał tylko 5 miesięcy).Czy warto?
Moim zdaniem na prawdę warto, chociażby dla samego obcowania z naturą, przyglądania się zwierzętom. Wózek nie nadaje się tam na wolne dróżki, idzie jeździć tylko główną alejką. Niektóre zwierzęta są tu zamknięte na wybiegach - ich lepiej nie karmić, grozi pogryzieniem! I najważniejsze, gdy zwierze podchodzi nie wolno panikować. Komentarze

 1. Byliśmy tam rok temu. Świetne miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miejsce zapewne ciekawe i warte zobaczenia. Mam jednak jedną radę - zmień czcionkę we wpisach. Naprawdę ciężko się to czyta, a dodatkowo razi to,,że brakuje w niej polskich znaków diakrytycznych. .

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę daleko dla nas ale może kiedyś będzie okazja się tam wybrać

  OdpowiedzUsuń
 4. Byliśmy dwa razy, zdecydowanie fascynujące miejsce :) Polska jest piękna!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Jeśli widziałeś post daj mi znać.
Jeśli spodobał Ci się wpis podaj go dalej!
Za każdy komentarz i udostępnienie bardzo dziękuję <3.

Popularne posty z tego bloga

Stones on Travel, czyli świat nie taki straszny.. Poznaj Arka i Olę!

Podróż z przedszkolakiem - wszystko co warto wiedzieć. (DEKALOG RODZICA)

#trenerzywieniaradzi jabłka.