POLSKA PIĘKNA JEST! #Małopolska, Rabka Zdrój, Rabkoland.


W Rabce byłam kilka razy. Pamiętam jak 10 lat temu pojechałam z sąsiadem i jego dziadkami z PTTK właśnie do rabkolandu. Jak nie mogłam korzystać z wielu atrakcji, ponieważ nie miałam na tyle pieniędzy, by móc wykupić odpowiednią ilość żetonów. Pamiętam jednak jak mi się tam podobało i jak obiecałam sobie, że jeszcze kiedyś tam wrócę!

No i wróciłam ;).Po 10 latach odwiedziłam znów, tym razem wraz z dzieciakami podczas mojego miesięcznego pobytu tam. Sanatorium nie przewidywało zabiegów niedzielami, więc coś trzeba było robić, dlatego też jak przyjechał tatuś to wybraliśmy się właśnie tam.
Stare karuzele nie zmieniły się wcale, co było moim wielkim zaskoczeniem! Jednak wesołe miasteczko samo w sobie się zmieniło bardzo. Doszło wiele atrakcji, zrobiło się bardzo przystępne dla małych dzieci i nie było już tych okropnych żetonów ;).

W Rabkolandzie znajdują się 34 atrakcje, 265 figur ruchomych (śpiewające warzywa wygrały wszystko! Serio - Jan nie chciał nic innego), 5 urządzeń ekstremalnych i 2 muzea (w tym muzeum orderu uśmiechu).

Jeżeli chodzi o Rabkoland będę go polecać, szczególnie rodzinom z małymi dziećmi, bo te na prawdę mają tu co robić! Dla starszych również znajdzie się kilka atrakcji, ale na pewno nie będą się równać Legendii w Katowicach, czy też Energylandii w Zatorze.
Co ciekawe - pierwszy raz się spotkałam z niższą ceną biletów dla kobiet w ciąży! SZACUN.

Czy warto tu przyjechać? 
Jak najbardziej! Przedszkolaki, jak i dzieci niższych klas podstawówki będą na milion procent zachwycone. Rodzice odpoczną, dzieci się wybawią, a i dorośli na pewno z czegoś skorzystają ;)..

Komentarze

 1. W przyszłym roku planuję wybrać się tam z swoją córką

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciągle nam za daleko do Rabki, ale mam nadzieję, że kiedyś tam dotrzemy.

  OdpowiedzUsuń
 3. O Rabkolandzie myśleliśmy już w zeszłym roku. Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku się nam uda zawitać do tego parku

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak będę miała dziecko, to na pewno tam się wybiorę, bo widać, że więcej atrakcji jest specjalnie dla tych młodych ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla dzieci to rzeczywiście świetna atrakcja ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Jeśli widziałeś post daj mi znać.
Jeśli spodobał Ci się wpis podaj go dalej!
Za każdy komentarz i udostępnienie bardzo dziękuję <3.

Popularne posty z tego bloga

Stones on Travel, czyli świat nie taki straszny.. Poznaj Arka i Olę!

Podróż z przedszkolakiem - wszystko co warto wiedzieć. (DEKALOG RODZICA)

#trenerzywieniaradzi jabłka.