Polska, Śląsk, Międzybrodzie Żywieckie. Beskid Żywiecki. Góra Żar.


Góra Żar.
Myślałam, że widok gór to będzie jedyny widok, który kocham (oczywiście poza widokiem moich smacznie śpiących dzieci :P), jednak w czerwcu zeszłego roku okazało się, że jednak nie. Wybrałam się na długi weekend do Międzybrodzia i zakochałam się w tym miejscu na zabój!

Gdy tylko wjechałam w punkt, który nazywa się centrum Międzybrodzia zakochałam się. Zobaczyłam góry, a pośrodku nich malownicze jezioro! Byłam ZACH-WY-CO-NA. I jestem nadal. Jak na razie nic nie wygrało z tym miejscem. Dla mnie bajka. I na pewno nie raz wrócę do tego raju.


Zdjęcia robione jeszcze starym telefonem, niektóre mają bardzo słabą jakość, ale nie zmienia to faktu, że gdy na nie patrzę to szybko się przenoszę tam z powrotem. Międzybrodzie ma do siebie to, że można tu spotkać miłośników biernego jak i czynnego wypoczynku. Można tu chodzić po górach lub opalać się nad jeziorem. Można też pływać rowerkiem wodnym. Wszytko co fajne jest tutaj ;).

Góra, która nie ma grawitacji!

Mowa tu o górze Żar; na jednym odcinku, powiedzmy, że jadąc z górki dzieją się dziwne rzeczy - pojazdy zostawione na luzie nagle zwalniają, zatrzymują i zaczynają toczyć do tyłu pod górkę! Ludzie mówią tu o  przeróżnych zjawiskach nadprzyrodzonych zaburzających ziemską grawitację. Jednak na odcinku tym doświadczamy bardzo ciekawego złudzenia.

Na górze Żar można też skorzystać z lekcji latania na paralotni, gdyby nie dzieci.. o szybko bym wykorzystała możliwość szybowania! :D

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stones on Travel, czyli świat nie taki straszny.. Poznaj Arka i Olę!

Podróż z przedszkolakiem - wszystko co warto wiedzieć. (DEKALOG RODZICA)

#trenerzywieniaradzi jabłka.