Recenzja kart kontrastowych firmy "Czu-czu". Po co, na co i dlaczego? Nasza opinia!


Karty kontrastowe firmy "czu-czu" kupiłam Jasiowi, gdy miał dwa miesiące. Wtedy były na sznureczku, który już mały agent zdołał rozgryźć, więc teraz bawi się nimi pojedyńczo i z tego co widzę jest mu łatwiej, gdyż każdą kartę teraz ogląda z większą uwagą.

Zacznę tak mniej ode mnie, mianowicie naukowcy ciągle badają maleństwa, ich zachowanie i rozwój. Zdążyli też dojść do tego, co widać gołym okiem, że dzieci przyciągają przede wszystkim kontrastowe, jaskrawe kolory i na tym najczęściej zawieszają swoje ciekawe oczka.
Karty kontrastowe stymulują rozwój dziecka, gdyż zmuszają mózg do "dochodzenia" co na takowym obrazku się znajduje i nie pozwalają mu zigorowania ich. Poza tym, kartami można się bawić na kilka sposobów,  co daje nam dodatkowo stymulowanie rozwoju i wzmocnienia mięśni oczu, wprawiania w ruch obu półkuli mózgu, a także mądrze wykorzystane mogą wspomóc nam ćwiczenia mięśni kręgosłupa, rączek oraz później czolgania się czy raczkowania. 
Teraz, gdy Jaś jest starszy, mogę używać ich również do stymulowania jego wyobraźni.


Oto kilka pomysłów na zabawy z maluchem.
1. Mózg, oczy.
Trzymamy książeczkę przed maluszkiem i powoli (około co 50/60 sekund) zmieniamy kartę.
Można też powoli wodzić książeczką przed buźką dziecka na prawo/lewo, w górę/dół tak, by maluch podążał za ciekawym obrazkiem wzrokiem.
2. Plecy, ręce.
Stawiamy kartę pionowo, gdy dziecko jest na brzuchu, ono zainteresowane obrazkiem będzie unosić najpierw główkę, a później opierając się na rączkach tułów.
3. Czołganie, raczkowanie.
Bawiąc się na podłodze z dzieckiem można odejść z dwa kroki i motywować do poruszania się w stronę obrazka, które przykuwa jego uwagę, by "podeszło" i wzięło do rączki.
4. Wyobraźnia.
Do każdego obrazka można wymyśleć na prawdę wiele różnych i ciekawych historyjek, które pobudzą wyobraźnię maleństwa.Jestem zadowolona z zakupu kart, dlatego też śmiało mogę je polecić. Nadają się na prezent dla młodych rodziców. Są ciekawą zabawką, która bawi i uczy W CISZY! ;)


* Post powstał przy współpracy z pediatrą, neurologiem i psychologiem dziecięcym, na łamach naszego doświadczenia i naszych zabaw.Karty kontrastowe można zakupić 
TUMały model nie chciał pracować bez wody, dlatego też na każdym zdjęciu widać jego ulubiony kubek z miękkim końcem.
Ubrany jest w ubrania z pepco. 
Karty oraz inne gry dostępne są na stronie czuczu.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stones on Travel, czyli świat nie taki straszny.. Poznaj Arka i Olę!

Podróż z przedszkolakiem - wszystko co warto wiedzieć. (DEKALOG RODZICA)

#trenerzywieniaradzi jabłka.