Część wypoczynkowa w salonie.


Dziś chcę zabrać Cię do mojego pokoju, mojego skrawka życia, w którym tak na prawdę żyją wszyscy ja, dzieci, moi goście i goście dzieci. Jest to część wypoczynkowa mojego salonu. Kolory znasz, daaawno, dawno temu pokazywałam Ci je. W tym pokoju będzie jeszcze wiele zmian, jednak to co zostanie (czyt. nie patrz na tv, ściany, pozatym jeszcze czegoś tu brakuje..) chcę Ci dzisiaj pokazać.

Wczoraj około godziny 9 wzięłam się za zdjęcia. Wiesz, że raczej zdawkowo wszystko pokazuję dlatego też zdjęć jest mało, dziś wyjątkowo. A dlaczego?
Nie zdążyłam do końca ułożyć łóżka (w sumie dziennie tak samo układam), a mój mały syn wszystko zrzucał. Jak nigdy! Uwierz, że w głowie już miałam plan zabójczy, ale siostra go poskromiła. Ufff poszło małe sloniatko.
Ogólny pogląd.

Także tak.. Jak widać na zdjęciu mam łóżko rogowe, generalnie nawet inne by się nie zmieściło. W sumie lubię je, na prawdę je lubię!
Stół w ciemnym kolorze był wyborem celowym z racji moich małych bródzących siebie i wszystko na około potworków. Tutaj farbki nie odbarwią stołu, a jego śliska powierzchnia nic do siebie nie przyklei. Stół znaleziony prywatnie i w sumie przygarnięty, u nas dostał nowe życie.
Łóżko wynalazł mój tata, również po niego pojechał, także nie wiem, który sklep ma je w posiadaniu.
Na zdjęciu po lewej stronie łóżka jest półka z tv, której aktualnie nie widać oraz tablica (można podobne kupić w wielu marketach i sklepach z zabawkami - tu prezent dla wnusi od dziadków) i wózek dla lalek zakupiony w Pepco. Myślę, że o wózku zrobię osobny post, gdyż warto go opisać.
Po prawej stronie zdjęcia za łóżkiem widnieje lampa oraz koszyk z trzema półkami, plastikowy, mały na kółkach. Dla mnie bardzo przydatny jako "śmietnik" na zapasowe pampersy, mokre chusteczki i inne 'drobiazgi' takie jak ładowarki, tablet, telefon, rzeczy na których pracuję oraz książkę, którą aktualnie czytam.


Lampa, bez której się nie obejdę:Jeśli chodzi o lampę widać ją na pierwszym zdjęciu. Bardzo chwalę sobie zakup jej i zaraz Ci powiem dlaczego. Lampy tego typu w przystępnych cenach oraz wzrorach można znaleźć na pewno w Bricomarche i Castoramie. Moją lampkę kupiłam w Castoramie, cena to około 100zł (+/- 30zł). Posiada dwie lampy jedną nieruchomą, która świeci się na zdjęciu oraz drugą małą, punktową, ktorą można ustawiać jak się chce. Pierwsza lampka daje w pokoju miły nastrój, nie razi jak duże światło oraz nie świeci w oczy, ponieważ świeci w górę. Druga natomiast daje niewiele światła, ale do pracy czy wieczornego czytania książki jest w sam raz.


Co na łóżku:

Na pierwszym zdjęciu mogłaś zauważyć koc w panterkę. Często leży w tamtym miejscu złożony w mniejszą lub większą kostkę. Zuzia często się nim bawi z koleżankami, a i ja lubię się nim czasem przed dzień nakryć, na przykład siadając do pracy z tabletem, gdy Janek idzie spać, a Zuza jest w przedszkolu. W tym momencie nie wiem, gdzie go dostaniesz, mi go rodzice kupili oooo z dobrych parę lat temu, gdy jeszcze u nich mieszkałam.
Poduszki i koc zarzucony na nie leży tak dziennie, w sumie kilka razy dziennie przez różne okresy czasu. Zuzia często używa ich do zabawy lalkami czy w dom z koleżankami, natomiast Jan najbezczelniej ściąga sobie od tak. Ściągnie i pójdzie dalej. Jak zauważy, że znów ułożyłam - podejdzie, ściągnie i pójdzie. I tak w koło.. No nic, dba o moją figurę 😜!
Poduszki, które mam zakupiłam w TESCO (f&f home około 20zł/1szt), a szary koc w Pepco (30zł). O kocu muszę powiedzieć, że jest co kilka dni prany od marca i nadal jest super milusi i super mięciusi, jak zaraz po zakupie. Na nim leży książka, którą aktualnie czytam. Opowiadania Kinga, mojego jednego z ulubionych (choć od gimnazjum trzyma się na pierwszym miejscu) pisarza ❤❤❤❤❤👌.Pod TV..:

Pod tv mam półkę, jak widać szklaną. Z początku bałam się, że będzie złym wyborem, jednak jest świetna! Szczególnie patrząc na to, że stoi na niej stary, ciężki telewizor! Chciano się jej pozbyć, kilka małych przeróbek i dostała nowe życie..
Przeznaczyłam ją na część gier dla maluchów, w które często gram z Zuzią. Między innymi mamy puzzle firmy Trefl o farmie, puzzle CzuCzu zwierzątka, domino CzuCzu 2w1 klasyczne i zwierzątka, puzzle 2w1 z Trefl o zwierzętach, domimo i memory z myszką minnie z Clemmentoncontenti (pisałam Ci już o domino), kto, gdzie mieszka? firmy Trefl (pisałam Ci o niej) oraz gra Kukurykuu. Jeśli chodzi o zabawę są tam również dwa tablety edukacyjne, w tym jeden o farmie z firmy Clemmentoni.


Nad TV..:


Nad tv od samego początku wisi zegar i krzyż. W późniejszym czasie doszła ramka ze zdjęciem moich szkrabów. Matko, to zdjęcie było robione jak Jaś miał maksymalnie 4miesiące!!! To było jeszcze takie maleńkie!! A teraz taki chłop 😍😱😎!! Ramka - Pepco (około 6zł). Zegar - Bricomarche (były do wyboru inne tarcze około 20zł). Krzyż - miałam go odkąd pamiętam u siebie w pokoju i jest ze mną do tej pory.

Na stole przy pierwszym zdjęciu i na telewizorze przy ostatnim zdjęciu można zauważyć wazon. Wazon można znaleźć w Pepco (około 10zł). Na stole obok kwiatów widnieją również świeczki (jedna f&f około 4zł druga f&f około 3zł (wtedy na nią i takie same w innych kolorach była promocja, ogólnie kosztuje około 5zł). W wazonach widnieją margaretki. Kwiaty cięte, które na prawdę bardzo długo się trzymają, są piękne i delikatnie pachną.


Na dzień dzisiejszy to wszystko. W planach mam jeszcze ciemne półki nad łóżko i kilka ramek na zdjęcia. Przybajmniej po tej stronie pokoju. Może w końcu znajdę takie jakie chce. Jeśli tak, na pewno się pochwalę 😜!


Post o:
Kolorze pokoju - klik
Grze Trefla "kto, gdzie mieszka?" - klik
Grze domino z myszką minnie - klik

Komentarze