System motywacyjny dziecka 2-6 lat.Zaczyna się u Ciebie bunt dwulatka? A może jesteś przed? No chyba, że jesteś w trakcie buntu przedszkolaka 🙈
Nie nooo nie jest tak źle i na pewno może być gorzej, uwierz mi. Dlatego ten post jest dziś dla Ciebie. Tak o, na pokrzepienie. Może wykorzystasz mój trik i podzielisz się swoim zdaniem w tym temacie 😊?

Już mówię co to jest karta motywacyjna. Jest to karta ocen dziecka za zachowanie. Plusy i minusy. Nagrody bądź kary. Jest to konsekwencja dziecka jak i rodzica. Możesz wybrać nagrodę dzienną (np cukierek), tygodniową (np basen) lub miesięczną, czyli coś dużego. Ja zdecydowałam się nagradzać za miesiąc, gdy będzie 90% uśmiechniętych buziek. Co się liczy? Przede wszystkim słuchanie. Gdy mówisz, że dziecko ma coś zrobić - ma to zrobić i jeśli zrobi dajesz + jeśli nie wykona polecenia dajesz -. Na koniec dnia warto podsumować dodatkowo apetyt, ogólne zachowanie, pomoc nie proszoną i zachowanie w miejscu, gdzie dziecko przebywa (żłobek czy przedszkole) dlatego warto pytać dziennie pań o zachowanie dziecka. Panie mogą nie chcieć mówić - znam takie przypadki - wtedy należy wytłumaczyć opiekunkom dlaczego pytasz o zachowanie swojej pociechy.
Z początku warto przypominać dziecku, że jest oceniane i dlaczego.


Powiem Ci jeszcze, że warto spróbować, ponieważ drogą pantoflową dowiedziałam się o tym systemie wychowawczym i to na prawdę się sprawdza! Wiele mam jak i pedagogów, psychologów, logopedów, czy nawet pracowników socjalnych patrząc z boku czy korzystając z tej metody jest zadowolonych efektami.
Ja również jestem zadowolona, a Ty co myślisz?


Komentarze