Pierwszy raz na basenie. Obalam mity internetowe! | post prosto z gór.Obserwując mój profil na fb 👉 Być mamą lub na instagramie 👉 Być mamą wiesz, że dużo się u mnie dzieje. Dużo, a nawet więcej!
Aktualnie jestem sobie w Beskidzie śląskim i cieszę się czasem w swoim ukochanym miejscu. Niestety nie jestem tu dla przyjemności. Praca to praca, także obowiązki chcąc, nie chcąc - z ogromnym nie zazwyczaj 😉 wypełniam sumiennie.

No i jak to bywa zazwyczaj na wyjazdach, gdy jest czas wolny to się korzysta. Także i ja skorzystałam idąc na basen hotelowy z maluchami.
Zuzia była chyba najszczęśliwszym dzieckiem na tej planecie. Janek z początku przerażony - ryczał, jakby ktoś go ze skóry obrywał przy wyjściu.

Szczerze Ci powiem, że przed zaplanowaniem tej podróży długo zastanawiałam się czy pójście na basen z dwójką małych jeszcze dzieci i samą będzie dobrym pomysłem, szczególnie, iż naczytałam się w tym temacie wielu bzdur!

Czytając ten post sama wyeliminujesz nieprawdziwe porady, które krążą i krążą.
Zacznijmy od tego co warto i trzeba spakować.
💦 duży ręcznik, najlepiej jak największy
💦 wodę na mleko
💦 mleko w proszku
💦 pampersy, a raczej pieluchomajtki przeznaczone do pływania (najlepiej 2/3 - nadmiar nie zaszkodzi)
💦 wózek

Idąc na basen przed wejściem wytłumacz osobom sprzedającym, że chcesz wejść z wózkiem - to ułatwi Ci wyjście.
Przed wejściem pierwsze co to przygotuj mleko i postaw obok ubrań, które założysz po kąpieli. Rozbierz malucha jako pierwszego, później siebie lub pomóż starszakowi 😉😛.
Do wody wchodź stopniowo i zachowuj się naturalnie. Głęboka lub zimna woda może wystarczyć malca, dlatego najlepiej pozostać w brodziku.
Po wyjściu zajmuj się najpierw najmłodszym. W wózku możesz szybko wytrzeć i ubrać dziecko po czym podając mu mleczko możesz spokojnie zająć się starszakiem lub sobą.

Gdy malec je ty jesteś spokojna, więc nie martwi Cię brak czasu lub drugiego opiekuna.
Gwarantuję Ci, że maluch po takiej cudownej zabawie w wodzie i po spożyciu zaraz po niej mleka będzie spało spokojnie, a nowe wrażenia dadzą mu kolejne doświadczenie do kolekcji.

✋!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stones on Travel, czyli świat nie taki straszny.. Poznaj Arka i Olę!

Podróż z przedszkolakiem - wszystko co warto wiedzieć. (DEKALOG RODZICA)

#trenerzywieniaradzi jabłka.