Podsumowanie roku 2016 oraz zarys roku 2017.


"Zacznij od noworocznego postanowienia, że każdego dnia wypowiesz jakieś miłe słowo lub zdanie."

Chyba jak wielu z Was, zaraz po świętach zaczynam podsumowywać kończący się rok i planuję sobie z grubsza cele, które mam zamiar osiągnąć w kolejnym roku. 
W większości nie są to strikte POSTANOWIENIA, a możliwości, które wiem, że jestem 'JAKOŚ' w stanie spełnić lub chociażby próbować osiągnąć, bo widzę taką możliwość. 

2016 rok nie był specjalnie ekscytujący, bardzo często miałam pod górkę, popełniłam kilka błędów, przez co odczuwam niektóre skutki do teraz, ale to jest NIEISTOTNE! Patrzysz teraz na to i myślisz "co ona pieprzy?!", no nie? Ale poczekaj, jeszcze nie dokończyłam swojej wypowiedzi ;). 
Nie jest istotne, co zrobiliśmy źle, ważne są trzy, a może nawet cztery rzeczy, które należy spełnić, by iść szczęśliwie do przodu: 

🎉 wyciągnięcie wniosków
🎉 pogodzenie się z tym co poszło nie tak
🎉 zamknięcie za sobą drzwi przeszłości
🎉 powolne naprawianie.

Żaden z tych punktów nie jest łatwy, ale też żaden nie jest nieosiągalny. Ucz się tego dziennie ze mną, jeśli będzie Ci ciężko napisz na maila, powspieramy się wtedy razem 😄.

"(...) Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i jeszcze raz spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń. (...)" 
/Jan Paweł II


Były również pozytywne zdarzenia, ktorymi dzieliłam się z Wami na bieżąco. Jednak najlepsza "rzecz" jaka mi, a raczej Nam wyszła to Jaś. On jest najpiękniejszym planem tego roku, który wyszedł bezbłędnie. 


"Zamknij za sobą drzwi mijającego roku. Zachowaj w pamięci wszystkie chwile. Załóż wygodne buty i idź. Słyszysz? Woła Cię kolejny rok! Niech będzie dla Ciebie pełen nowych wyzwań i nowych inspiracji!"Na 2017 nie mam zbyt wielu planów, które mogłabym ujawnić. Chcę skupić się przede wszystkim na szkole i przez wakacje w końcu zająć się prawem jazdy. Skupiam też uwagę na własnym mieszkaniu! Nie będzie już wynajmów i podnajmów. Będę w końcu panią sama dla siebie! Już więcej ani grosza nie dam na czyjeś mieszkanie. Nigdy już niczego nikomu nie zrobię, ani nie ulepszę ;). 


Generalnie co mogę powiedzieć?
Życzę Wam, aby ten Nowy Rok pozwolił Wam rozpocząć Nowe, Szczęśliwe życie. 


Mi rok nie zaczął się dobrze, ze łzami i chorobą całej trójki go powitałam. Jednak rano wstałam już pełna optymizmu i głową pełną pomysłów na zmiany. 
Do Siego! 😗

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podróż z przedszkolakiem - wszystko co warto wiedzieć. (DEKALOG RODZICA)

#trenerzywieniaradzi jabłka.

Gdy woła zew przygody.