Skansen - VII zjazd rycerzy.

Jak myślisz, gdzie może być lepiej niż w skansenie ?
Skansen jest wyjątkowym miejscem, gdzie historia już dawno zatrzymała się na etapie życia codziennego, a oglądając te stare domki nie raz oczyma widzimy nasze babcie..

Mało tego co roku już od 7 lat w chorzowskim skansenie na święto Chorzowa zjeżdżają się rycerze chrześcijańscy z całej Polski jak i również z sąsiednich krajów. Szczerze ? Uwielbiam te zjazdy ! Te stroje, pokazy i cudowne zabawy dla dzieci !
Niestety nie mam za wielu zdjęć, gdyż mój aparat się rozladował, a telefon dziwnym trafem zaczął strajkować, jednak wspomnienia jak zwykle pozostaną na zawsze.
Normalnie aż ci się pochwalę. Zuzia była najmłodszym uczestnikiem biorącym udział w konkursie rysunku węglem oraz pisania gęsim piórem. Mimo, iż jej rysunki nie są szczególnie interesujące zdobyła wielkie uznanie sędziów jak i innych dorosłych. Wiele osób słysząc, że Zuzia miała tylko 21 miesięcy chciało zrobić jej zdjęcie, inni wołali swoich bliskich czy znajomych żeby popatrzyli na nią.Jeśli odwiedzacie Śląsk koniecznie musicie odwiedzić również skansen w parku śląskim, potocznie zwanym parkiem chorzowskim przy zoo ! Zobaczycie, że przeżyjecie cudowną przygodę:). Jestem w stanie ci to obiecać.

Komentarze

  1. Uwielbiam takie miejsca! My, w Świętokrzyskim też mamy przepiękny Skansen Ziemi Kieleckiej w Tokarni! Ogromnie polecam!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli widziałeś post daj mi znać.
Jeśli spodobał Ci się wpis podaj go dalej!
Za każdy komentarz i udostępnienie bardzo dziękuję <3.