Podróż, którą warto wykonać. ZOO Opole ! Mówię Ci, moja przygoda życia.

Wiesz co oznacza ciężkie ząbkowanie ? Ciągły płacz, ból i ogromny brak apetytu.. Wróć. Apetyt u mojej Zuzki jest jak najbardziej, tylko ten straszny ból nie pozwala jej gryźć przez co nie jada.

No więc ostatnio właśnie i u nas wróciło ząbkowanie, ah te "piątki" nie chcą wyjść i tak od czasu do czasu nas męczą.  Także po dwóch nocach ryku i kwiku postanowiłam zająć ją na tyle, by choć troszkę zapomniała o bólu.
Nakupiłam więc multum serków, mlecznych kanapek i kubusiów żeby jakoś czymś zapełnić jej ten brzuszek (w końcu zamiast spokojnego tygodnia znów byłybyśmy w szpitalu) i sachol, który mama wymyśliła, gdy się dowiedziała, że na małą - jak na mnie niegdyś nic nie działa, a paracetamol też nie zwalcza bólu na tyle by mogła na spokojnie zjeść. Także z zapakowanymi tobołami rano o 6 (TEŻ SE PORĘ WYBRAŁAM !) wyruszyłyśmy do Katowic na pociąg, by sobie zrobić cudowną wycieczkę.

Już po zakupie biletów okazało się, że nie zdążę na odjeżdżający pociąg chyba że wezmę wszystko na ręce łącznie z Zuzą i wózkiem i biegiem ruszę na peron.. SCHODAMI ! Już prawie byłam na górze, gdy spadł mi telefon. Hmm cudnie. Zlatuje na dół i biegnę po moje maleństwo - rozbity ekran (dobrze że mała rysa) i troszkę nie działający głośnik. Nie ma źle ! Mogło być gorzej. Konduktor widząc całą akcję poczekał na nas pewnie za głowę się łapiąc słysząc ile "kurw" padło z moich ust w ciągu tej chwili biegu po schodach.. Wrzucił wózek do pociągu i popędziłyśmy na swoje miejsca..

Gdy dojechałyśmy już na peronie zdążyłam się zgubić. Dobrze, że Zuzka współpracowała ze mną i siedząc w wózku nuciła sobie coś o zwierzątkach czy ZOO.. W sumie nie pamiętam.

Jakoś na GPSie wyszłyśmy z peronu i powoli również na nawigacji trafiłyśmy do naszego celu - do ZOO ! :)

Myślę sobie nareszcie. Do 18 mamy czas więc już nic nie popsuje tego cudownego dnia. Mhm. No na pewno. Na wstępie plac zabaw, którego Zuza nie mogła przepuścić. Nie duży za to z ogromną ilością piasku i oczywiście (jak mogli nie pomyśleć ?!) z brakiem huśtawki dla maluszka. Po godzinie znudziło się w końcu panience siedzenie i poszła oglądać zwierzątka.
Ileż to było zachwytu ! Ileż pisków, ohów i achów.. Wtedy byłam już pewna, że dobrze zrobiłam biorąc ją w nowe miejsce, gdzie mogła przeżywać ogromną przygodę.. Niestety to jeszcze nie koniec. Nie skończyło się spokojnym spacerem po obiekcie pełnym zwierząt, a jedynie na kolejnej super "przygodzie". Po długim chodzeniu w końcu rozbolały księżniczkę nogi. Ok. Przecież tylko chce do wózka, może uśnie to sobie usiądę i odpocznę, bo brzuch ciąży, a jakoś nie najlepiej się czułam po tym dźwiganiu. Włożyłam małą, zapięłam ją i co ? I gówno. Wózek poskładał się w pół coś tam odleciało i wózek rozwalony.. Nosz kuuuuuu ! Czemu ja ?! No czemu znów ja ? Czy nie mogę w spokoju z własną córką jechać na wycieczkę ?
Ok. Z tego też wyszłyśmy 💪
Panowie pracujący w ZOO wzięli wózek do naprawy widząc moją bezradność i naprawili. No dziękuję panowie ! Poszłyśmy dalej już raczej spokojnie spędzając resztę czasu.


Czy polecam ZOO w Opolu ? Oh jak najbardziej ! Jest pięknie, dużo zieleni i ciekawe przedstawienie zwierząt. Są również pokazy karmienia czy tresury na przykład wydry czy jak dobrze pamiętam nazwę uchatek kalifornijskich. ;)

Mówię Ci szczerze, że Zuzka była zachwycona ! A jak cudownie padła po tylu atrakcjach.. Spała jak zabita regenerując się po wcześniejszych dniach z bólem buzi.

Co jeszcze urzekło mnie w tym uroczym miejscu ? W połowie drogi jest duży plac zabaw z barem, parkiem linowym i mini zoo. Cudnie. Czas na zjedzenie w końcu obiadu i odpoczynek, a dla dzieci czas szaleństwa (oczywiście znów były same huśtawki bez oparcia..). W między czasie są ławeczki, mini park. I co mi się spodobało najbardziej. NIE MA BUDKI NA BUDCE Z ZABAWKAMI, BALONAMI I INNYMI "CUDEŃKAMI". Także nie trzeba się bać o wielką utratę sporej gotówki.

Zapraszam Cię do obejrzenia zdjęć. Może nie wielu (przy Zuzi się nie da zrobić wielu) Ale za to pokazujących urok tego miejsca.
Bluzka, bluza - h&m
Kamilezka - smyk
Spodnie - f&f
Buty - walky

Serdecznie zapraszam Cię do Opola na cudowny spacer po ZOO:).  Nie pożałujesz ! 
Wejdź z nami w cudowny świat, nasz świat. Zapraszam również na naszego fejsika :p Daj lajka !
I na naszego instagrama ;) Insta


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podróż z przedszkolakiem - wszystko co warto wiedzieć. (DEKALOG RODZICA)

#trenerzywieniaradzi jabłka.

Gdy woła zew przygody.