Shrek #1

Po męczącym dniu gonitw na dworze przychodzi czas na uspokojenie. Przychodzimy do domu, gdy robi się zimno lub ciemno i biegniemy do kuchni po upragniony podwieczorek, czasem już kolację. Po zjedzeniu posiłku czas jeszcze na zabawy, ale czy warto znów "szaleć" czy może warto się wyciszyć ? 


Zanim przyjdzie czas na kąpiel warto dziecko 'dodatkowo' wyciszyć. Dziennie po ogromnych podbojach świata siadamy wygodnie na podłodze, rysujemy, czytamy, czasem jednak to nie pomaga i potrzebna jest bajka, która zainteresuje małego rozrabiakę, a czasem i rodziców. Ponadczasową bajką, którą do tej pory uwielbiam jest Shrek. Na pierwszej części byłam z tatą z (chyba) okazji dnia dziecka. Łooo kiedy to było ! Już wtedy zakochałam się w tej bajce, a osła wybrałam na ulubioną postać. 

Tak i dziś właśnie chcę Ci przypomnieć o tej super bajce. 
Duży zielony stwór chce odzyskać swoją "samotnię" w której spędza życie, niezbyt jednak się z tego ciesząc. Jak się później dowiadujemy on też mimo wyglądu i podejścia do  życia bardzo odczuwa swoje raczej nie miłe uczucia. 
Dla papierka o własności ziemi decyduje się na wydobycie księżniczki z wielkiej wierzy. Oh cudna przygoda, Osioł poznaje tam swoją późniejszą miłość :D. 
Generalnie jak to w bajkach wszystko kończy się bardzo dobrze i szczęśliwie. 

Przypomniało Wam się już ;). ? 


Oh my dzisiaj oglądałyśmy ! Zuzia jest zachwycona. 
Dlaczego polecam tą bajkę ? Od małego uczy naszych małych bohaterów, że nie warto oceniać książki po okładce. Dodatkowo pokazuje, że każdy ma uczucia i każdy powinien mówić o nich swoim bliskim. 
A młodzież uczy jeszcze jednej kwestii -  jak mawiał mój tata "każda potwora znajdzie swego amatora" ! Cóż to znaczy ? Że na każdego czeka gdzieś ta druga idealna połówka :).

Poza tymi morałami jest jeszcze jeden szczegół dla którego warto oglądać od czasu do czasu tą bajkę, nie nie Osioł, choć dla niego też warto, ale muzyka <3. 


Kochani mam nadzieję, że przypomniały Wam się stare czasy, a dzieciom dacie obejrzeć tą piękną historię. 

A Ty którą postać lubisz najbardziej ?

Komentarze