Rodzicu nie zwariuj !

Gdy rodzi się dziecko rodzice przez najbliższe 18lat mają przerąbane. Nie mam pojęcia jak to jest być mamą nastolatka czy szkolniaka, ale doskonale wiem jak to jest być mamą niemowlaka czy przedszkolaka. Ha! Niemowlaka X3! 😂

Wiesz doskonale jak to jest. Koniec ciąży jest męczący. Często zgaga i brzuch nie pozwalają spać. I jeszcze ciągłe latanie siku. Nie odpoczniesz, nie pośpisz. W sumie to nawet nic za bardzo nie zrobisz, bo brzuch przeszkadza we wszystkim. A na koniec co? PORÓD! Niezależnie jak urodzisz i tak się zmęczysz. O cudzie narodzin Ci jeszcze opowiem, jednak przejdźmy dalej. 
Pierwsze pół roku dziecko jest wampirem wysysającym z matki mleko i energię. Niby śpi non stop, a jednak nie. Nieprzespane noce. Dni na rękach. Krzyk, płacz, kolki, wiszenie na "cycku". Jak nie zwariujesz od niewyspania, zwariujesz od słodkości malucha. Gwarancja wariactwa w pakiecie 😜.
Pocieszyłabym Cię, że to minie, jednak niestety noce nieprzespane przy przedszkolaku też są. Choć podobno póki dziecko nie pójdzie na swoje nigdy nie masz gwarancji przespanej nocy 😱.
Do rzeczy. Póki maluch leży i tylko chce się nosić to pół biedy, jednak za chwilę zaczyna się turlać, raczkować, chodzić, wspinać na meble, szaleć.. a Ty oczy musisz mieć nawet w dupie. I znów wariujesz! Albo zwariujesz ze zmęczenia, albo z radości, że dzieć staje się samodzielny. 😉

Generalnie każdy rodzic wariuje na punkcie swojego dziecka, jednak niektórym to wariactwo udaje się niektorym ukryć. Chętnie Ci powiem jak urodzić i nie zwariować, gotowa?


Wrzuć na luz przede wszystkim! Pamiętaj, że nie ma ludzi idealnych. No nie ma i już, poza tym idealność, jak piękność jest pojęciem względnym. Dla każdego jest to co innego, dlatego też tak wiele kobiet wariuje chcąc być idealną. Pamiętaj, że idealna figura nie musi oznaczać rzeźby na brzuchu, dbanie o siebie to nie codzienny makijaż, dobry strój nie musi być koniecznie sukienką i wysokimi szpilkami, a porządek w domu nie oznacza wszystkiego na tip-top.

Czytaj dziecku 20 minut dziennie, codziennie. To bardzo ważne nie tylko dla rozwoju dziecka, ale i dla waszego spokoju. Czytanie uspokaja, wycisza i często też usypia. My czytamy przed spaniem, piękny rytuał, serio.

Baw się z dzieckiem, ale nie non stop. Dziecko żeby dobrze się rozwijać potrzebuje zabaw z mamą, ale również bycia samym ze sobą,  nudy.

Załatw sobie kwadrans dla siebie. 15 minut w ciągu dnia nawet jak jesteś sama z dzieckiem usiądź i odpocznij. Zrób wtedy co lubisz, przejrzyj socjale, zobacz serial, poczytaj. Pamiętaj, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Pielęgnuj swoje pasje, które masz. Plan dnia rozłóż tak, by mieć możliwość zajęcia się nimi. Możesz też zaszczepić je w pociesze swej.

Chodź z partnerem na radki. Minimum raz w miesiącu idź bez dzieci z facetem do kina, teatru czy chociaż na spacer.

Wśród znajomych nie ograniczaj się do tematu dzieci, nie mów non stop o nich. Inni na prawdę nie lubią tego słuchać. Jestem matką - też mnie to męczy!

Baw się z dzieckiem w zabawy, gdzie odpoczniesz! Ha! Tu Cię mam, nie? Teraz myślisz sobie "co ona bredzi?! Jak niby się bawić i odpocząć?" Jak Ci teraz powiem, że mogę przez godzinę leżeć lub siedzieć stwierdzisz, że brak mi piątej klepki. 😂😨😨 Otóż nie brak. Oto moje 4 zabawy do odpoczynku:
1) rysowanie na plecach/tatuaże/zabawy rękoma. Z maluchami rysujemy sobie na plecach paluszkami i zgadujemy lub opowiadamy co narysowaliśmy. Ja jestem o tyle zwariowana, że pozwalam się tatuować. Ręce, nogi, plecy mam w arcydziełach z długopisów, mazaków, stempli, farb.. Również zabawy w "sroczka kaszkę ważyła" "pisze pani na maszynie".. zawsze fajnie mi się leży lub siedzi.
2) układanie puzzli/gry planszowe.
3) zabawa w lekarza/pacjenta.
4) makijaże/salon fryzjerski.

To takie minimum. Ale działa cuda. Na prawdę polecam.
Gabi z Być Mamą 
Mama 3 😉

Komentarze