Ząbki maluszka

Hejciak !


Zastanawiałaś się kiedyś jak to jest z higieną jamy ustnej maluszka ? Szukałaś porad w necie ? A może w książkach przeznaczonych dla mam ? I co ? Znalazłaś coś ciekawego, przydatnego ?
My mamy na to swoje sposoby !
Odkąd wyszedł pierwszy ząbek zmagaliśmy się z myciem, co niestety nie wchodziło w grę z fajną zabawą. Mała z początku się bała, a później tylko dawała język do mycia. Cóż było robić ? Prośby, groźby i tłumaczenia nie pomagały, znasz to, prawda ? Jestem ciekawa czy próbowałaś może zmienić szczoteczkę, pastę, zabawić maleństwo ? Np, "UWAGA JEDZIE POCIĄG CIUCH CIUCH OTWIERAMY TUNEL NA SZYBKIE MYCIE ZĄBKÓW !" My zmieniliśmy szczoteczkę na specjalną dla maleństw od 0 do 2 lat, firmy Jordan.

Jak widzicie szczoteczki mają nie tylko mięciutkie włoski, ale również gryzaczek, dzięki któremu dzieci chętnie zaprzyjaźniają się ze szczoteczką.
Jeśli chodzi o pastę wybrałam Elmex od 1 ząbka do 6 lat. Wiem, że jest bezpieczna i bardzo dobrze dba o ząbki. 

Jak jeszcze można namówić maluszka ? Pokazuj, że sama to robisz ! Wtedy dziecko wie, że nie jest zmuszane do tego, a jest to codziennym obowiązkiem. Daj też dziecku samemu umyć sobie ząbki pastą, wtedy będzie się uczyło i pamiętaj, żeby myć je choć raz na dzień !
Ostatnio na face'ie TUTAJ dodałam kolejne danie, napiszę tu przepis na pierś z kurczaka.
Musicie pierś pociąć na klika części i każdą "sklepać". Następnie do każdej z osobna miski trzeba dać  po kolei mąkę, jajko, miód, płatki kukurydziane i bułkę tartą. Smażymy póki panierka nie zrobi się złoto-brązowa. 
  
Smacznego !

Do następnego !

Komentarze