POLSKA PIĘKNA JEST! #1 Śląsk, Chorzów, ZOO
Chyba jedno z moich ulubionych miast w okolicy. Nie mogę narzekać, że mam kawałek drogi, że dzieci mi padają w drodze do domu, a Zuza słysząc jedno słowo jakby umiała to nieba by doskoczyła. Mówię o Chorzowie, moje wybrane miejsce to park Chorzowski, a dokładniej.. ZOO!

Tak, tak. Wszystko co posiada zwierzęta jest super, a im więcej żywych zwierząt tym lepiej. Minimum dwa razy w roku bywam w naszym ZOO i chętnie do niego wracam :). Na tą niedzielę również mamy taki plan.

Za co uwielbiamy tak to miejsce? Nawet za nazwę, bo w końcu ZOO to ZOO i idąc tam wiem, że to nie będzie stracony dzień. Obserwacja zwierząt, natury jest bardzo ważnym czynnikiem w kwestii nie tylko rozwoju sensorycznego i "światowego" dziecka, ale równie cudownie wpływa na nasz rozwój.


Oto co sami o sobie piszą:
"Śląski Ogród Zoologiczny


Posiada bardzo dużą powierzchnię pawilonów dostępnych dla zwiedzających, co umożliwia mieszkańcom naszego regionu zwiedzania również w okresie zimowym.

Wszystkie pawilony na terenie ogrodu posiadają podjazdy i barierki umożliwiające zwiedzenie wszystkich pawilonów przez osoby niepełnosprawne. Jedną z najnowszych inwestycji na terenie ogrodu jest powstanie Mini-ZOO. Dziecięcy ogródek umożliwia najmłodszym bezpośredni kontakt ze zwierzętami łagodnymi pod nadzorem pracowników ZOO. Mini-ZOO cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających ogród. Równie dużą popularnością zwiedzających cieszy się odnowiona w tym roku Kotlina Dinozaurów - jedyna  tego typu ekspozycja wymarłych gadów w Europie.


Duża ilość alejek na terenie ogrodu, wśród bogatej, często egzotycznej zieleni, bogata baza gastronomiczna, położenie Parku i ogrodu bardzo blisko centrum wielkich śląskich aglomeracji powoduje, że dla wielu mieszkańców naszego województwa jest to jedyne łatwo dostępne miejsce odpoczynku i rekreacji. Taka była zresztą idea powstania tego największego Parku w Europie, wraz ze wszystkimi instytucjami znajdującymi się na jego terenie."

Stan zwierząt na dzień 31.12.2017Ssaki - 76 gatunków - 313 osobników


Ptaki - 67 gatunków - 389 osobników


Gady - 46 gatunków - 94 osobniki


Płazy - 5 gatunków - 12 osobników


Ryby - 97 gatunków - 1 537 osobników


Bezkręgowce - 21 gatunków - 336 osobników
Razem mamy 312 gatunków, a w tym 2 681 zwierząt.

Jak widzisz zwierząt do oglądania jest dużo. Warto też czasem wybierać się "tematycznie" i omawiać z maluchem wiedzę na temat zwierząt zgodnie z ich wiekiem. Ba! Może być tak, że maluch zaskoczy nas swoją wiedzą :)
Każdego będę namawiać do chodzenia do ZOO oraz do odwiedzenia naszego ZOO, ZOO Śląskiego.

Komentarze