Nowy projekt.. POLSKA PIĘKNA JEST! #1 Śląsk, Pszczyna, pokazowa zagroda żubrów.


No heeeej!
Nareszcie udało mi się usiąść do tego nowego projektu o którym tyle mówiłam i który to naprawdę trwa już rok 😍.

Tak naprawdę sama nie wierzę w to, że udało mi się dobrnąć praktycznie do końca pierwszej części i tak naprawdę nie zwariować, a być już praktycznie na finiszu. Jak wspominałam na pewno na Instagramie na insta story, niestety wydanie pierwszego ebooka musiało przesunąć się w czasie, gdyż przez problemy techniczne wiele zdjęć po prostu pokasowało mi się i muszę pojeździć jeszcze w niektóre miejsca od nowa, teraz już na szczęście nie żadnymi autobusami, pociągami, tylko autem i mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się to zrobić. Koniec zakończenia pierwszego projektu planuję tak na cóż koniec kwietnia początek maja. No mam nadzieję że ebook będzie już dostępny maksymalnie w połowie maja dla każdego.
Nie ukrywam, że marzy mi się wydanie też tego przewodnika w formie papierowej, jednak na razie moje fundusze są w pewien sposób ograniczone przez jeszcze inne moje pomysły, także jeżeli znajdzie się wydawnictwo, które będzie chciało i zaproponuje mi wydanie, chętnie podpisze z takim wydawnictwem umowę. Jeśli natomiast nie, to myślę, że w przeciągu trzech lat uda mi się przynajmniej jedną z części wydać w formie papierowej.
Zaczęłam zwiedzanie Polski od śląska, gdyż tak naprawdę tutaj żyje od urodzenia, tutaj się wychowywałam i wychowuje swoje dzieci, także myślałam, że jakoś mam opanowane co by to szło zobaczyć, co tu zrobić.. jednak mój zakres wiedzy był tak naprawdę bardzo malutki i co bym chciała powiedzieć to to, że Śląsk naprawdę ma rośliny! Dlaczego o tym wspominam? Będąc na drugim końcu Polski pewien taksówkarz słysząc skąd pochodzę zapytał się mnie czy to prawda, że "na Śląsku nie ma roślin bo on słyszał, że nawet drzew tutaj nie mamy, a że nigdy nie był na Śląsku, no to musi się dowiedzieć".  No byłam w szoku, próbowałam panu wytłumaczyć, że to nieprawda, jednak nie chciał mi za bardzo uwierzyć no przecież "na Śląsku jest tak brudno" ..
Także wracając do sedna jedną z atrakcji czynnych oraz w sumie historycznych nawet można by rzec na Śląsku jest po prostu Pszczyna, ktora ma kilka miejsc wartych zobaczenia. My dzisiaj skupimy się na jednym. No nie mogę odkrywać Ci przecież wszystkich kart z nowego projektu, jeszcze przynajmniej póki nie wyjdą na światło dzienne. Generalnie co mogę powiedzieć, to, że bardzo fajnie jest zobaczyć jak wielu ludzi chodzi po tym parku i niekoniecznie są to osoby, które mieszkają gdzieś w Pszczynie. Na pewno naszym ulubionym miejscem jest mini zoo, czyli zagroda żubrów, w której można zobaczyć różnego typu zwierzęta oraz wypchane zwierzęta, które gdzieś tam chodzą lub chodziły po Pszczynie. Jest to wspaniała atrakcja, nie tylko dla dzieci,  również dla dorosłych. My przede wszystkim lubimy czynny wypoczynek,  dlatego dla nas ważnym elementem jest to, żeby dziecko mogło się wybiegać albo pojeździć na jakimś sprzęcie, dodatkowo żeby szło znaleźć jakiś cichy kącik oraz oczywiście, by był gdzieś punkt gastronomiczny, aby nie umrzeć tutaj z głodu i pragnienia jak to moje dzieci potrafią kilkadziesiąt razy na dzień!😱
Za co lubię przede wszystkim park w Pszczynie powiedziałam, generalnie można jeszcze zobaczyć tam skansen, stajnie królewskie, zamek, rynek, nawet muzeum bodajże papiernictwa czy gazet, nie pamiętam dokładnej nazwy, ale o to chodzi. Przede wszystkim koło rynku można zakupić przepyszną watę cukrową,  którą my z Zuzką zajadałyśmy się z wielkimi uśmiechami. Co jeszcze mogę powiedzieć,  to,  że nawet w takim w sumie dużym parku, mimo tych wszystkich alejek, różnych miejsc, gdzie można przystanąć, jest miejsce na pamiątki, które można zakupić i myślę, że fajnie jest to zrobione, że te pamiątki są w jednym miejscu w niewielkiej ilości, a nie tak jak u nas w parku śląskim - balony i zabawki można zakupić praktycznie na każdym kroku.

Teraz mam kilka zdjęć, które będziesz mogła zobaczyć w moim ebooku. Daj znać czy odwiedziłabyś to miejsce, a może widziałaś i Ci się podobało? 😘Komentarze