Postanowienie nr. 1 na 2k17 - POKOCHAĆ SIEBIE."Wsłuchuj się w siebie każdego dnia i odkrywaj co masz sobie do powiedzenia."

"Jeśli popełniasz kolejne błędy, staraj się wyciągać z nich mądre wnioski." 


Pokochać siebie nie jest łatwo, zaakceptować również. W sumie.. jak można zaakceptować swoje kompleksy? Ten krzywy nos, piegi, oponkę na brzuchu czy zielone oczy?
No jak?!
Powiem Ci, że da się, mimo tego, że wcale nie jest łatwo! Ooo! Nawet w sekrecie Ci powiem, że jest BARDZO TRUDNO! Ale wszystko się da, jeśli już dojdzie do nas, że tego na prawdę chcemy, a chcemy, gdyż jest nam to potrzebne, żeby, na przykład zacząć od nowa. I powiem Ci w sekrecie (tylko ciii, nikomu nie mów 😉), że czasem warto zacząć od nowa, a wiesz dlaczego? Bo to jest tak, jakbyś rodziła się od nowa. 
Więc od czego zacząć? 
Weź czystą kartkę, zrelaksuj się i zrób dwukolumnową tabelkę. 
Z lewej strony zrób kolumnę ze swoimi wadami, wypisz wszystko czego jesteś świadoma, co własnym zdaniem trzeba zmienić. Swoje wady wypisz w trzech punktach*:
· charakter
· stan umysłu
· wygląd.
Jeśli nie potrafisz, bądź boisz się, że coś zostało przeoczone możesz poprosić bliskich o pomoc. 
Podkreśl teraz wady i wybierz sobie dwa punkty, które chcesz w sobie zmienić, a jeden, który chcesz zaakceptować. 

Proste ? Niekoniecznie, bo na dłuższą metę trudno jest nie narzekać, a tym bardziej polubić w sobie coś, czego do tej pory się nienawidziło.

Teraz z prawej strony wypisz wszystkie swoje zalety, ciężej co? Wiem, dlatego tutaj również możesz skorzystać z pomocy bliskich.

Aby było Ci łatwiej zwalczyć wybraną wadę, zrób sobie karteczki przypominające i zostaw w widocznych miejscach, np. na lustrze, na biurku, w książce czy przy telefonie. I czytaj za każdym razem, gdy będziesz obok, tak długo, aż wbije Ci się to do głowy. 

Po czasie poczujesz się sama ze sobą o niebo lepiej! Wiem co mówię, właśnie w taki sposób walczyłam z depresją. Uwierz, że w ogromnym stopniu udało mi się już własne ja zaakceptować. 
Już potrafię ze sobą żyć, teraz do pokochania został jeden krok.. 😉


Powodzenia!

*do zdjęć podałam tylko przykłady. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podróż z przedszkolakiem - wszystko co warto wiedzieć. (DEKALOG RODZICA)

#trenerzywieniaradzi jabłka.

Gdy woła zew przygody.