Shrek #2

Ostatnio pisałam tu o pierwszej części Shreka w której się zakochałam. Dziś chcę Ci opowiedzieć co urzekło mnie w drugiej części oraz o wnioskach jakie można z niej wyciągnąć i.. czy polecam ją dzieciom od najmłodszego, a może jednak nie ?


Ostatnio usłyszałam, że Shreka przeznaczyli dla dzieci od siódmego roku życia. Zdębiałam. Przecież od teraz według prawa jestem złą matką ! Jaka ja wyrodna, niszczę dziecko puszczając jej ulubioną ostatnio bajkę pięć i pół roku wcześniej !

W sumie jeśli wyciąć kilka zdań z drugiej części to tylko czwarta jak dla mnie nadaje się dla starszych dzieci. Ale dziś nie o tym. Dziś o Shreku 2 !


Przede wszystkim bajka opowiada o tym, że KAŻDY może żyć długo i szczęśliwie, niezależnie od pochodzenia czy wyglądu. Tak samo pokazuje, iż przyjaciół tak na prawdę poznaję się w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Oraz, że nie ocenia się książki po okładce.
Najbardziej urzekł mnie koniec bajki, dokładnie bal na którym nie tylko Król rozumie swój błąd, ale też zarówno Shrek jak i Fiona są gotowi zmienić swój styl życia dla drugiej osoby.
Mojej sympatii nie zyskała wróżka chrzestna i z całym szacunkiem dla Pani która podkładała dla niej głos - właśnie za niego najbardziej znienawidziłam tą postać.
Sceny ogółem są spokojne, jednak przy pierwszym spotkaniu wróżki z Fioną, dokładnie w piosence można wyłapać słowa o "seksownej dupie księcia" co pokazuje jak wiele ludzi patrzy w złym kierunku i mogę się założyć, że jeśli księżniczka poszłaby w kierunku sugerowanym przez piosenkę wiele dzieci mogłoby mieć od małego spaczony punkt patrzenia na innych. Drugą kwestią jest przekleństwo szafki tuż po przemianie Shreka z ogra w mężczyznę, które na całe szczęście bardzo trudno wyłapać.
Na sam koniec dodam, że właśnie tu pokazane jest, że prawdziwa miłość uszczęśliwia nie tylko parę, ale również otaczające ją osoby. Jeśli Twojemu dziecku spodobała się pierwsza część puść mu koniecznie drugą !A Ty wyciągnąłeś jakieś wnioski oglądając tą bajkę ?

Komentarze