Jak planować ciążę - moich 9 złotych zasad.

Już drugi raz planowałam dzidziusia i jak zwykle starałam się przygotować do tego jak najlepiej. Jednak niestety nie łatwo przygotować się w 100%. Każda kobieta jest inna, ma inny organizm, a i każda ciąża różni się od siebie kolosalnie. Są jednak rzeczy, które potrzebne są przy każdym planowaniu ciąży. 1. Odpowiednio wcześnie zrezygnuj z antykoncepji hormonalnej.
Dlaczego ? Dlatego, że nawet do dwóch miesięcy hormony mogą źle funkcjonować i w tym czasie na pewno nie zajdziesz w ciążę, a przecież po co się stresować .. :).

2. Zaopatrz się w kwas foliowy.
Zapobiega on przede wszystkim wadom zarodka. Choć w pierwszej ciąży na przykład go nie zażywałam, gdyż mój organizm nie potrafił go stolerować, widzicie jednak, że Zuzka jest cała i zdrowa. Dlatego jeśli dowiesz się o ciąży po pierwszym trymestrze nic się nie martw, dzidzia na 98% będzie zdrowa !!

3. Zakup również witaminki ciążowe.
Jakie ? Wielu lekarzy rekomenduje zażywanie FEMIBIONu -  ja również. W pierwszej ciąży go brałam, w drugiej też ! Są dwa różne rodzaje. FEMIBION1 jest na pierwszy trymestr. FEMIBION2 jest od drugiego do końca ciąży, a nawet dalej (na laktację też). Przy 2 możesz śmiało odstawić kwas foliowy, wystarczy, że kupisz wydanie z kwasem zawartym w witaminkach.

4. Rusz się ! 
Zacznij dużo spacerować, jeździć na rolkach, rowerze.. Nawet idź na basen :). To wzmocni Cię i zapewni ciążę bezpieczną w 99%.

5. Zbilansuj dietę. 
Jeśli jadasz nie zdrowo i przede wszystkim nieregularnie koniecznie zbilansuj dietę ! Jedz dużo świeżych warzyw i owoców. Im więcej kolorów tym lepiej. I koniecznie pamiętaj o stałych porach posiłków.

6. Wybierz lekarza.
Nie ma nic gorszego od źle dobranego ginekologa. Dobrze, żebyś znała go już troszkę, aby badał delikatnie oraz fajnie by było gdyby szło z nim pogadać o wszystkim. Zwykła rozmowa rozluźnia przez co badania nie są krępujące. 

7. Strzelaj w jajeczko ! 
Zacznij prowadzić kalendarzyk i staraj się trafić w dni płodne. Podpowiem Ci, że jeśli ciągle nic nie wychodzi możesz spróbować podczas miesiączkowania, gdzie praktycznie każda kobieta w te dni jest płodna.
Jeżeli nadal nic się nie dzieje idźcie z partnerem do seksuologa i na padania płodności. 


8. Myśl pozytywnie.
Mimo, że już 3 miesiące się staracie i kompletnie nic się nie dzieje nie dołuj się. Myślenie pozytywne wpływa na nasz organizm w bardzo dobrym stopniu. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podróż z przedszkolakiem - wszystko co warto wiedzieć. (DEKALOG RODZICA)

#trenerzywieniaradzi jabłka.

Gdy woła zew przygody.